Понеділок, 21.07.2025, 07:35

fishing in Yemilcheni

Меню сайту
 
TITLE
CONTENT
 
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 23
 
TITLE
CONTENT
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
TITLE
CONTENT
 
Форма входу
 
TITLE
CONTENT
 
Головна » 2013 » Квітень » 16 » Як вибрати спінінг
21:45
Як вибрати спінінг
 Зараз у продажу є така кількість різноманітних спінінгів, що визначити і порівнювати їх між собою можна нескінченно. Головне завдання цієї статті – допомогти читачеві вибрати хороший "хлист” (вудилище спінінга) і визначитися з основними характеристиками передбачуваної купівлі.

Оскільки ж вибрати правильний спінінг? Із цього приводу є пара корисних рад.

Спершу піддамо спінінги усередненій (і досить умовною) класифікації:

По конструкції хлиста

  • спінінги телескопічні – складаються з пяти-шести висувних колін. Такі спінінги дуже зручні в транспортуванні. Хлист рухливий (має повільний лад), добре компенсує ривки сильної риби, сприяє дальшій занедбаності. Але є і недоліки – висока крихкість і ламкість колін. Вони виконані із спіральної скрученої вуглецевої (вугільною, графітовою, карбоновою і так далі) стрічки. Будь-яка механічна дія на хлист може привести до утворення тріщин, що у результаті приведе до поломки. Замінити зламане коліно, як правило, дуже складно.
  • спінінги колінні. Найпоширеніші варіанти, такі спінінги набагато міцніші, ніж телескопічні, мають різноманітний тест і лад (про це детальніше нижче), і варіанти застосування таких хлистів набагато більш різноманітні.
  • спінінги цілісні. Хлисти цих вудилищ виконані з цілого полотна (якщо вони вуглецеві). Такі спінінги мають дуже великий тест і швидкий лад. Вони призначені для виведення великої (величезною) і сильної риби. Найчастіше такі хлисти застосовують на морській рибалці при лові марлинов.

По конструкції рукояті

Одноручні – спінінгиде робоча (зручна для утримання) частина рукояті знаходитися після кріплення котушки.

Дворучні спінінги – перед кріпленням котушки є зручне перехоплення. Який матеріал використовується для рукояті, значення принципового не має . Або неопрен, або пробка, або пластмаса або пластик. Пробка виглядає найпоказніше і зручна для долоні, проте вона недовговічна (швидко зношується і втрачає святковий вид) і швидко брудниться. Пластмаса може додати пару трійку мозолів, але її практично не убити.

По конструкції кріплення котушки.

Спінінги з близьким кріпленням – цей показник необхідно відмітити окремо. Відстань для кріплення визначається в діаметрах шпулі котушки (безінерційної котушки) від місця знаходження шпулі (бабина з волосінню) до найближчого заводного кільця (воно найширше на спінінгу).

Спінінги з близьким кріпленням – до 4 діаметрів шпулі (в середньому діаметр 70 мм).

Спінінги з середнім кріпленням – 5-6 діаметрів шпулі.

Спінінги з далекому кріпленням – від 7 діаметрів.

Від цього показника (чи точніше цей показник залежить від.) залежить довга спінінга. Але Вас в першу чергу хвилює найближче до котушки заводне кільце. У спінінга з близьким кріпленням, воно має бути величезним (до половини діаметру шпульки котушки), таким що вільно пролізе великий палець руки. Якщо кільце буде меншого діаметру, на такий спінінг не можна встановлювати котушки з великою шпулею. Інакше різко зменшиться дальність занедбаності і підвищиться багаторазово знос волосіні або шнура. На спінінги з далеким кріпленням котушки не можна ставити котушки середніх і малих розміром – провисання волосіні понизить чутливість вудилища і ефективність підсічки при ступінчастій проводці (чи при проводці із зупинками).

Само кріплення буває або пластикове, або з металевими вставкам. Пластикове легше. Залізна міцніше. Тут усе просто. Але якщо ви збираєтеся повертатися з десятикілограмовим (двадцятикілограмовим і так далі) трофеєм, то зайві 200-300 грам спінінга не така велика вага. Якщо ви не сподіваєтеся вивудити з часом такий трофей -оставьте затію – лов спінінга не для песимістів.

Довга хлиста.

Короткі – до 2 метрів. Призначені для лову з човнів і дрібних водоймищ, зазвичай їх купують швидкого ладу, щоб збільшити точність занедбаності. Такий хлист зручний на середніх і малих дистанціях. Проте при виведенні великої риби такий хлист може бути причиною обривів шнура або волосіні. Середні від 2 до 3 метрів. Універсальний хлист. Такими снастями зручно ловити як з човна, так і з берега. Так само хлисти цього діапазону довжин застосовують для донок, фідерів і інших супутніх спінінгом видів лову.

Довгі – від 3 метрів. Для далекої занедбаності, для серйозних трофеїв (експедиційні спінінги – коли група ентузіастів вирушає за певною рибою – сомом в центнер вагою). Оскільки ця стаття в основному розрахована на початкуючих спінінгістів, то ми з чистою совістю радимо середній, найбільш універсальний варіант. Хто знає, в які краї закине вас мінлива зірка рибалки?

Пропускные кільця - вони розподіляють навантаження з волосіні (шнура) на вудилищі. Рідкісні кільця і жорсткий спінінг – варіант для экстрималов. Він зажадає дуже міцної волосіні. Часті кільця і м’який хлист дозволяють використовувати тонкі волосіні (збільшується чутливість, якісніша проводка, дальша занедбаність). Кількість і ширина кілець на спінінгу може бути різноманітною. Та і покриття кілець – на совісті фірми.

При купівлі стежите щоб на внутрішній поверхні кілець не було задирок і деформації. Так само звернете увагу на кріплення кілець до спінінга, наскільки якісно вони приклеєні до хлиста. Хвостик нитки не повинен стирчати з краплі клею, клей повинен лежати рівномірно, без пробільних ділянок.

Тест спінінга – вага передбачуваних приманок, на які збирається ловити рибалка. Спінінги з тістом 5-20 розраховані на легкі приманки. Вертушки, прямовисні блешні, маленькі воблеры і так далі

Спінінги з тістом 10-30 розраховані на серйозні наміри. Важкі що коливається блешні, джиги, масивні воблеры і так далі

Вудилищем з великим тестом легку приманку не можна закинути на достатню відстань. А спінінг з малим тестом споряджений важкою блешнею (можна проводити дуже далеку занедбаність) ризикує залишитися без кінчика вудилища.

Лад спінінга – пружність у відношенні до частин хлиста. Швидкий лад – верхня третина вудилища набагато більш гнучка, чим інша частина вудилища. Вудилище сприяє здійсненню точної занедбаності, якіснішої проводки приманки (якщо проводкою управляє рибалка), і добре відчуває клювання. Повільний лад – пружність розподілена рівномірно по усіх частинах вудилища. Воно гнеться цілком. Дальша занедбаність, добре чинить опір сильним ривкам риби, проте менш чутливо і погано передає особливості проводки наживці.

Прочитавши статтю, ви все ще в роздум – який же спінінг вибрати? Беріть середній. Надалі, визначившись з коханими місцями ловам, з переважними трофеями, і набувши досить досвіду в лові спінінга, ви самі з легкістю зможете здійснити вибір.

Переглядів: 848 | Додав: Alekcey | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
 
Календар
«  Квітень 2013  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів записів
 
Друзі сайту